Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i episiotomii

Mobilizację blizny po cesarskim cięciu rozpoczynamy tak naprawdę od momentu prawidłowej pionizacji w Szpitalu. W Gabinecie pierwsze wizyta powinna odbyć się ok 4 tygodnie po porodzie. Wtedy można bezpiecznie zacząć pracować z blizną aby uniknąć tworzenia się zrostów pooperacyjnych w jej obszarze. Przed rozpoczęciem mobilizacji wykonywane jest badanie palpacyjne określające ruchomość, elastyczność, czucie i stan ogólny blizny.

Podczas wizyty Pacjentka zostaje dokładnie poinstruowana w jaki sposób pielęgnować bliznę oraz od jakich ćwiczeń zacząć aby wrócić bezpiecznie do formy.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny może zająć się również blizną po nacięciu krocza. Ból podczas siadania, ból podczas stosunku to częste powikłania po episiotomii. Ten dość przykry zabieg, często wykonywany aby ratować życie dziecka, pozostawia po sobie często bolesną i sztywną bliznę, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie matki. . Zastosowanie najnowszych form fizjoterapii uroginekologicznej daje bardzo dobre efekty.

Prowadząca: mgr Joanna Mróz, mgr Agata Niedziałek, mgr Agata Skoworodko, mgr Katarzyna Magaj.

Czas trwania: 45 min.

Koszt pierwszej konsultacji to 220 zł, każda kolejna wizyta 170 zł.

Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i episiotomii - umów się:

Joanna Mróz

Joanna Mróz

Umów wizytę
Agata Niedziałek

Agata Niedziałek

Umów wizytę
Agata Skoworodko

Agata Skoworodko

Umów wizytę
Katarzyna Magaj

Katarzyna Magaj

Umów wizytę

zdjęcie: Cześć Czołem - Pracownia Twórcza