Agata Niedziałek Katarzyna Magaj Joanna Mróz Anuluj

Prąd TENS – metoda łagodzenia bólu porodowego

Joanna Mróz | 5 maja 2023

Prąd TENS – metoda łagodzenia bólu porodowego

Na temat bólu porodowego krążą przeróżne historie, którymi prawdopodobnie zalewają Cię teraz koleżanki i rodzina….  Niektóre są dość przerażające prawda? Ty nie musisz pisać kolejnej creepy stories. Ty możesz poradzić sobie inaczej.

Faktem jest, że poród boli. Mitem, że nie ma na niego sposobu.

Ćwiczenia, masaż, przyjmowanie specjalnych pozycji czy oddychanie torem przeponowym to najbardziej powszechne sposoby łagodzenia bólu porodowego. Ale jest jeszcze jeden – to  elektrostymulacja przezskórna TENS!

Elektrostymulacja przezskórna TENS jest niefarmakologiczną metodą łagodzenia bólu porodowego. Może być świetną alternatywą dla znieczulenia zewnątrzoponowego. Stanowi wsparcie w łagodzeniu bólu podczas I i II okresu porodu niezależnie od tego czy rodzisz w szpitalu czy w domu.

Stymulacja TENS jest bezpieczną i bardzo efektywną metodą łagodzenia bólu i jest polecana przez medyków oraz mamy.

TENS jest wolny od chemii, nie ma działań ubocznych i przeciwwskazań do stosowania z lekami. Elektrostymulatora możesz używać przez cały okres trwania porodu.

Jak działa TENS?

TENS (przezskórna elektryczna stymulacja nerwów) działa w oparciu o łagodne impulsy elektryczne generowane w aparacie i przekazywane poprzez skórę za pomocą elektrod samoprzylepnych. Impulsy te stymulują organizm do wzmożonego uwalniania naturalnych czynników hamujących czucie bólu – endorfin. Stopień złagodzenia bólu może być różny u różnych osób.

TENS możesz miksować z innymi metodami, oprócz immersji wodnej.

Aby w pełni korzystać z efektu przeciwbólowego wystarczy tylko, że poprosisz osobę towarzyszącą aby przykleiła Ci elektrody w okolice kręgosłupa lędźwiowego i włączysz urządzenie 😊 

Niektóre kobiety mogą w czasie porodu potrzebować innych metod znieczulenia w późniejszych okresach porodu. To całkowicie normalne i zrozumiałe.

Dowiedz się jak wypożyczyć urządzenie TENS!

Zadzwoń: 785 395 845