Agata Niedziałek Katarzyna Magaj Joanna Mróz Anuluj

Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i episiotomii

Mobilizację blizny po cesarskim cięciu rozpoczynamy tak naprawdę od momentu prawidłowej pionizacji w Szpitalu. W Gabinecie pierwsze wizyta powinna odbyć się ok 4 tygodnie po porodzie. Wtedy można bezpiecznie zacząć pracować z blizną aby uniknąć tworzenia się zrostów pooperacyjnych w jej obszarze. Przed rozpoczęciem mobilizacji wykonywane jest badanie palpacyjne określające ruchomość, elastyczność, czucie i stan ogólny blizny.

Podczas wizyty Pacjentka zostaje dokładnie poinstruowana w jaki sposób pielęgnować bliznę oraz od jakich ćwiczeń zacząć aby wrócić bezpiecznie do formy.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny może zająć się również blizną po nacięciu krocza. Ból podczas siadania, ból podczas stosunku to częste powikłania po episiotomii. Ten dość przykry zabieg, często wykonywany aby ratować życie dziecka, pozostawia po sobie często bolesną i sztywną bliznę, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie matki. . Zastosowanie najnowszych form fizjoterapii uroginekologicznej daje bardzo dobre efekty.

Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i episiotomii - informacje:

Pierwsza wizyta

Czas trwania:

45 min.

Koszt:

220 zł

Kolejne wizyty

Czas trwania:

45 min.

Koszt:

190 zł

Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i episiotomii - umów się:

Agata Niedziałek

Agata Niedziałek

Umów wizytę
Katarzyna Magaj

Katarzyna Magaj

Umów wizytę
Joanna Mróz

Joanna Mróz

Umów wizytę

zdjęcie: Cześć Czołem - Pracownia Twórcza