Agata Niedziałek Katarzyna Magaj Joanna Mróz Anuluj

Taping w okresie laktacji

Joanna Mróz | 24 lipca 2022

Taping w okresie laktacji

Fizjoterapia uroginekologiczna to nie tylko nietrzymanie moczu. 😊

Nawał pokarmu we wczesnym okresie połogu,  zastoje i obrzęki piersi, oraz stan po operacji plastycznej biustu wiąże się z ogromnym dyskomfortem kobiety.

Objawami towarzyszącymi jest uczucie gorących piersi, ciężkości piersi, tkliwość brodawek.

W przypadku pojawienia się gorączki i dreszczy oraz problemów z wypływem pokarmu trzeba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Zaniedbanie zastojów pokarmu może przerodzić się w zapalenia piersi, które leczy się farmakologicznie często z zastosowaniem antybiotykoterapii.

W przypadku nawału pokarmu metoda Kineziotaping może okazać się bardzo pomocna. Warto wiedzieć, że taśmy kineziotaping są w 100% bezpieczne, nie wpływają na ilość i jakość pokarmu. Można je stosować nawet we wczesnym okresie połogu. Plastry działają drenująco i odciążająco na piersi. Dla osób ze skłonnością do alergii i uczuleń dostępne są hipoalergiczne taśmy bezbarwne.

Ja, jak widzisz, kocham różowy 🙂

Pacjentki często pytają mnie czy kolor taśmy ma znaczenie – ma, ale tylko estetyczne 😊 Ja, jak widzisz, kocham różowy 😊 Ogólnie rzecz biorąc kolor plastra kineziotaping nie definiuje jego twardości czy siły. Najważniejsza jest odpowiednia aplikacja. Fizjoterapeuta uroginekologiczny  lub położna odmierza określoną ilość materiału, mocuje bazę i w zależności od potrzeby odpowiednio napina i przykleja taśmę. Taśma daje niemal natychmiastową ulgę.

W przypadku dużych, nabrzmiałych piersi bardzo skuteczne jest założenie taśmy pod piersi. Kobiety chwalą sobie tę aplikację kiedy muszą wietrzyć sutki, a założenie biustonosza jest niekomfortowe. Wówczas plastry kineziotaping stanowią funkcję podporową i odciążającą, chronią przed odparzeniami między piersią a klatką piersiową.

Pomoże Ci Agata Niedziałek

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze taśmy lub przy jej aplikacji Agata może Ci pomóc.

Umów wizytę