Taping w okresie laktacji
Joanna Mróz | 24 lipca 2022
Fizjoterapia uroginekologiczna to nie tylko nietrzymanie moczu. 😊
Nawał pokarmu we wczesnym okresie połogu, zastoje i obrzęki piersi, oraz stan po operacji plastycznej biustu wiąże się z ogromnym dyskomfortem kobiety.
Objawami towarzyszącymi jest uczucie gorących piersi, ciężkości piersi, tkliwość brodawek.
W przypadku pojawienia się gorączki i dreszczy oraz problemów z wypływem pokarmu trzeba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Zaniedbanie zastojów pokarmu może przerodzić się w zapalenia piersi, które leczy się farmakologicznie często z zastosowaniem antybiotykoterapii.
W przypadku nawału pokarmu metoda Kineziotaping może okazać się bardzo pomocna. Warto wiedzieć, że taśmy kineziotaping są w 100% bezpieczne, nie wpływają na ilość i jakość pokarmu. Można je stosować nawet we wczesnym okresie połogu. Plastry działają drenująco i odciążająco na piersi. Dla osób ze skłonnością do alergii i uczuleń dostępne są hipoalergiczne taśmy bezbarwne.
Pacjentki często pytają mnie czy kolor taśmy ma znaczenie – ma, ale tylko estetyczne 😊 Ja, jak widzisz, kocham różowy 😊 Ogólnie rzecz biorąc kolor plastra kineziotaping nie definiuje jego twardości czy siły. Najważniejsza jest odpowiednia aplikacja. Fizjoterapeuta uroginekologiczny lub położna odmierza określoną ilość materiału, mocuje bazę i w zależności od potrzeby odpowiednio napina i przykleja taśmę. Taśma daje niemal natychmiastową ulgę.
W przypadku dużych, nabrzmiałych piersi bardzo skuteczne jest założenie taśmy pod piersi. Kobiety chwalą sobie tę aplikację kiedy muszą wietrzyć sutki, a założenie biustonosza jest niekomfortowe. Wówczas plastry kineziotaping stanowią funkcję podporową i odciążającą, chronią przed odparzeniami między piersią a klatką piersiową.
Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze taśmy lub przy jej aplikacji Joanna może Ci pomóc.
Umów wizytę