Agata Niedziałek Katarzyna Magaj Joanna Mróz Anuluj

Obrzęki twarzy – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Joanna Mróz | 7 grudnia 2022

Obrzęki twarzy – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Obrzęki na twarzy po wstaniu z łóżka, drugi podbródek czy pojawiające się na policzkach „chomiki” to częste objawy zaburzonej pracy układu limfatycznego górnej części ciała.

Pogarszać sytuację może brak aktywności fizycznej, niedostateczna ilość podaży wody, spożywanie dużej ilości żywności typu fast-food, zbyt późne kładzenie się spać oraz nadmierne korzystanie ze smartfona tzw „scrolowanie”. Pozycja ciała jaką utrzymujemy podczas korzystania z telefonu blokuje pracę węzłów chłonnych w okolicach żuchwy tj węzłów chłonnych szyjnych głębokich oraz węzłów podbródkowych. W efekcie otrzymujemy zastoje limfatyczne i w prezencie drugi podbródek 🙂

Aktywność fizyczna pobudza nasz układ limfatyczny do usuwania z organizmu toksyn oraz nadmiaru płynów. Picie wody odżywia i nawilża naszą skórę oraz tkanki, przyspiesza procesy metaboliczne. Aby utrzymać nasz organizm jak najdłużej w zdrowiu powinniśmy minimum 3 x w tyg uprawiać sport o umiarkowanej intensywności oraz opierać swój styl życia na piramidzie zdrowia.

Ciało odwdzięczy się nienaganną kondycją a skóra świeżym wyglądem.

Aby wesprzeć procesy detoksykacji skóry twarzy oraz  pracę układu limfatycznego górnej części ciała można również skorzystać z całkowcie nieinwazyjnego masażu Kobido.

Większość kobiet chce wyglądać pięknie i młodo, ale nie każda chce lub może korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Z ratunkiem przychodzi masaż twarzy.

Zniwelowanie napięcia mięśniowego, które odpowiada za tworzenie się dużej części zmarszczek twarzy, spłycenie bruzd mimicznych oraz zmniejszenie oznak starzenia się skóry to jedne z korzyści płynących z masażu Kobido. Masaż twarzy stymuluje skórę w produkcji m.in. kolagenu i elastyny oraz zmniejsza uczucie stresu, daje uczucie odprężenia i relaksu. Masaż Kobido jest skuteczny w walce z drugim podbródkiem oraz zastojami w obrębie twarzy.

Masaż można wykonywać samodzielnie w domu używając lekkiego olejku nie zatykającego porów. Po masażu można zastosować plastry kinezio taping dla utrwalenia efektu naturalnego liftingu.

Masaż Kobido można stosować w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Pomoże Ci Katarzyna Magaj

Potrzebujesz skutecznego masażu Kobido? Katarzyna zrobi go dla Ciebie.

Umów wizytę